KURACJA OCZYSZCZYSZCZAJĄCA (Według zaleceń Ojca Szeligi)

KURACJA OCZYSZCZYSZCZAJĄCA

(Według zaleceń Ojca Szeligi)

Sześcio tygodniowa kuracja oczyszczająca ma za zadanie oczyścić organizm po przez eliminację zakumulowanych toksyn, będących pozostałością skutków nieprawidłowego odżywiania, spożywania żywności zawierającej wiele niepożądanych dodatków jak chemikalia, antybiotyki, czy elementów zanieczyszczenia środowiska. Kuracja ta pomaga oczyścić organizm ze skutków związanych z długotrwałym braniem syntetycznych leków, palenia tytoniu itp..

Efektem stosowania tej kuracji będzie wyraźna poprawa ogólnego stanu zdrowia, z możliwością przygotowania organizmu do dalszej kuracji ziołowej.
Kuracja ta składa się z trzech dwu tygodniowych etapów:

1-2 tydzień: Manayupa : Na 1 litr zimnej wody wrzucić 1,5 łyżeczki zmielonych ziół i gotować przez 5 minut. Następnie przecedzić i pić 3 razy dziennie po jednej szklance przez dwa tygodnie>/P>

3-4 tydzień: Flor de Arena: Zalać 2,5 łyżeczki ziół 1 litrem wrzącej wody, przykryć i odstawić na 15 minut. Następnie przecedzić i pić 3 razy dziennie po jednej szklance przez dwa tygodnie

5-6 tydzień: Hercampuri: Na 1 litr zimnej wody wrzucić 1,5 łyżeczki zmielonych ziół i gotować przez 5 minut. Następnie przecedzić i pić 3 razy dziennie po jednej szklance przez dwa tygodnie

Do parzenia używać wody filtrowanej lub destylowanej.

Kuracja ta w połączeniu z ziołami wzmacniającymi system odpornościowy jak np.; vilcacora czy tahuari ( lub dla lepszego efektu kombinacją obu ziół) jest szczególnie zalecana w okresie jesiennym oraz wiosennym w czasie, gdy nasz organizm jest szczególnie narażony na zaziębienia.

Kuracja ta przy stosowaniu ziół w oryginalnej postaci jest klasycznym przykładem sposobu oczyszczania organizmu zalecanym przez Ojca Szeligę.
Każde z wyżej wymienionych ziół ma specyficzne oddziaływanie na organizm i tak:

Manayupa (Desmodium molliculum)- dzięki zawartości aktywnych substancji przeciw zapalnych działających korzystnie na nerki i wątrobę znalazła szerokie zastosowanie w terapii stanów zapalnych tych organów. Przede wszystkim jednak Manayupa ma działanie detoksykacyjne, poprawiającym prace wątroby i nerek. Napary z tej rośliny są stosowane w przypadkach problemów z woreczkiem żółciowym i wątrobą. Dodatkowo odkryto ze Manayupa ma właściwości uspokajające, przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne.

Flor de Arena (Tiquilia paronychioides) – stosowana jest w przypadkach problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego, niestrawności oraz nadmiernej wadze.
Przede wszystkim jednak Flor de Arena jest stosowana jako środek detoksykujący, spotęgowany działaniem moczopędnym.

Hercampuri (Gentianella Alborosea ) dzięki właściwościom antyoksydacyjnym oraz zdolności oczyszczania krwi ziele to znalazło zastosowanie w przypadkach zapalenia wątroby. Szereg aktywnych związków chemicznych jak np.sekoirydoidy wywołują efekt żółciopędny, żółciotwórczy, co ma zastosowanie w zapobieganiu tworzenia się kamieni żółciowych.

Hercampuri ma także właściwości przeciw cukrzycowe, efektywnie obniża poziom cholesterolu, jest również stosowane jako czynnik wspomagający w kuracji odchudzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *